mail() has been disabled

Gydytojas Gintas Pošiūnas: „Kraujas yra vienintelis audinys, kuris nuolat atsinaujina – būtina jį išnaudoti“

Plazmoterapija – procedūra, kurios metu regeneracijos procesams paskatinti naudojamas paties žmogaus kraujas. Kaip sako gydytojas Gintas Pošiūnas, šį vienintelį nuolat atsinaujinantį audinį išnaudoti būtina – tik svarbu pasirinkti tam tinkamą būdą. „Mūsų klinikoje su plazmoterapija dirbama jau seniai, tačiau anksčiau naudota technologija tiek pacientai, tiek mes likome nusivylę. Teko ieškoti patikimesnės alternatyvos. Ir ją radome –  Biotechnologijų instituto Ispanijoje sukurtą plazmos, praturtintos augimo faktoriais, technologiją Endoret PRGF“, – pasakoja gydytojas.

  • Tai kuo ši Endoret PRGF technologija skiriasi nuo kitų plazmoterapijų?

Pirma, Endoret PRGF išskirtinė tuo, kad jos taikymo metu plazmoje nėra uždegimo mediatorius gaminančių leukocitų – jie atskiriami ir pašalinami – todėl sutrumpėja gijimas, sumažinama uždegimo rizika, skausmas.

Antra, su Endoret PRGF gaunama trombocitų koncentracija yra 2-3 kartus didesnė nei kraujyje – tyrimais įrodyta, kad būtent toks kiekis yra optimalus, siekiant maksimaliai paspartinti regeneraciją.

Trečia, tai technologija pagrįsta ne kalbomis ar norais, o mokslu – galima rasti nemažai jos efektyvumą ir saugumą pagrindžiančių tyrimų išvadų, mokslinių straipsnių. 

Galų gale, dėl šios procedūros patikimumo esu įsitikinęs dar ir todėl, kad su ja susipažinau iš visų pusių. Procedūras esu atlikęs tiek paprastiems klientams – išklausiau jų komentarus, tiek gydytojoms – tada girdėjau medicininius vertinimus. Galiausia veido atjauninimo procedūrą atliko ir man – galėjau pažvelgti iš paciento perspektyvos. Ir visais atvejais atsiliepimai yra teigiami. 

  • Sakote, pats išbandėte procedūrą. Ką galite pasakyti apie skausmą jos metu?

Skausmo lygio patikra ir buvo viena iš priežasčių, kodėl pats dariausi procedūrą – norėjau tiksliai žinoti, apie ką kalbu pacientui. Pats rinkausi procedūrą be nuskausminimo, nes nesu jautrus, ir procedūros metu jaučiausi normaliai. Tačiau, kaip rodo praktika, dažniausia nuskausminimas yra reikalingas – jam atlikti naudojame anestetinį tepalą – ir tada žmogus jaučia tik spustelėjimus, gal gnybtelėjimus – tai, ko skausmu jau nepavadinsi.

  • O ką galite pasakyti apie rezultatus?

Tai nėra procedūra, po kurios atsistojęs prie veidrodžio galėsi sakyti „Vau, koks aš jaunas“. Toli gražu. Tačiau jauti, kaip palaipsniui tavo oda keičiasi – ji tampa drėgnesnė, skaistesnė, elastingesnė, ima visai kitaip reaguoti į aplinkos faktorius.

Mes visada įspėjame, kad reikia trijų procedūrų, jog rezultatas būtų pilnai pasiektas ir jo efektas truktų kuo ilgiau – bet čia vertinant vidutiniškai. Iš tikrųjų, skirtingas amžius, skirtingas odos tipas ir skirtingas požiūris į save lemia skirtingą reikalingų procedūrų kiekį.

  • Kokioms problemoms spręsti Endoret PRGF plazmoterapiją dažniausia naudojama Jūsų klinikoje?

Aš pasakyčiau taip – yra dviejų tipų žmonės. Vieni – kurie nori išlaikyti jaunystę, kiti –  kurie nori atitolinti senatvę. Tai pirmieji, maždaug iki 40 metų amžiaus, Endoret PRGF naudoja kaip prevencinę priemonę, neleidžia odai užmigti, skatina jos procesus. Antrieji, brandesni, maždaug nuo 40 metų, šią technologiją renkasi kaip pagalbą, galimybę paskatinti odą vėl atsinaujinti.

Žinoma, šalia egzistuoja ir kitos priežastys – randai, plikimas, aknė. Mūsų klinikoje tai rečiau sprendžiamos problemos, tačiau visada išsprendžiamos.

Kur kreiptis?

Pasirinkite miestą

Užsisakykite naujienlaiškį