mail() has been disabled

Sveika oda vasarą – misija įmanoma

Vasaros sezonui įsibėgėjus, daugelis moterų susirūpina odos priežiūra. Juk sveika veido oda – pats gražiausias moters makiažas. Pasikeitus aplinkai, pavyzdžiui, daugiau laiko praleidžiant karštyje ir saulėje per vasaros atostogas, senieji, šaltesniais sezonais taikyti odos priežiūros metodai veikia vis mažiau.

Nepraradusi drėgmės, tolygaus atspalvio, skaisti, elastinga ir lygi – taip atrodo sveika ir prižiūrėta žmogaus oda. Visgi rūpintis oda nėra taip paprasta – skirtingais sezonais odos priežiūrai reikia taikyti skirtingas priemones. Vasarą odai pavojingas yra didelis karštis, intensyvi saulės spinduliuotė ir padidėjęs užterštumas. Tačiau iš anksto griebtis už galvos neverta – straipsnyje pateikiami patarimai, kaip išvengti vasarą kylančių odos problemų ir išlaikyti odą sveiką.

Gerkite daug vandens

Vienas paprasčiausių būdų drėkinti odą – per dieną išgerti 1,5–2 l vandens. Vanduo iš organizmo šalina kenksmingas medžiagas, todėl yra rekomenduojamas ne tik dermatologų ir kosmetologų, bet ir kitų medicinos sričių specialistų. Be abejonės, tai kartu ir pats pigiausias būdas odai prižiūrėti.

Stebėkite savo mitybos įpročius

Dažnai kartojamas posakis: „Mano kūnas – mano šventovė“. Šventovės teršti prastos kokybės maistu, žinoma, nesinorėtų, todėl svarbu maitintis sveikai ir bet ko į savo kūną „nemesti“, ypač vasaros metu, kai per karščius prarandama daug vitaminų ir mineralų.

Juos rekomenduojama susigrąžinti susidarant tinkamą valgiaraštį ir palaikant maisto produktų įvairovę.

Odos struktūrą ir drėgmę palaiko riebalai – šios medžiagos gausite valgydami žuvį, avokadus. Smarkiai prakaituojant gali būti prarandamas kalcis, kurio gausu mažo riebumo piene, jogurte ir sūryje. Taip pat vasarą atsiranda galimybė maitintis šviežiomis uogomis, daržovėmis ir vaisiais, kurie turtingi odai reikalingų antioksidantų. Svarbu nepamiršti, kad kepamos ar verdamos daržovės ir vaisiai praranda didelę dalį mineralų ir vitaminų, tad ekspertai juos siūlo vartoti dar karčiu neapdorotus.

Reguliarus veido drėkinimas – būtinybė

Kad oda būtų švari ir skaisti, prauskite ją kambario temperatūros vandeniu du kartus per dieną – ryte ir vakare. Prausiant veido odą rekomenduotina nepersistengti ir odos per smarkiai netrinti, nes ši gali dar labiau išsausėti arba tapti pernelyg riebi. Iškart po vonios procedūrų, kol oda yra dar drėgna, rekomenduojama ją patepti drėkikliu arba net virtuvėje randamu alyvuogių aliejumi.

Daug prakaituokite

Nors prakaito pagrindinė funkcija yra atšaldyti kūną, dauguma ekspertų teigia, kad prakaitavimas taip pat yra vienas geriausių būdų užsikimšusioms poroms valyti. Dažnai odos specialistai naudoja garus tam, kad sukeltų panašų efektą kaip prakaitas, kuris keliauja per storus odos sluoksnius. Taip specialistai odą paruošia gilesniam jos valymui.

Vis dėlto, po intensyvios treniruotės rekomenduojama neužsilaukti vonios procedūrų – ilgai nenuplaunant prakaito jis gali uždžiūti ir vėl užkimšti poras.

Saulė – viena pagrindinių raukšlių atsiradimo priežasčių

Atšilus orams, vasarinė saulė vėl vilioja išeiti į lauką ir gauti vitamino D. Tačiau neapsigaukime. Vitamino D galima gauti lauke pabuvus vos keletą minučių. Esant jo trūkumui, saulė nepadės – reikėtų vartoti papildus. Pernelyg lepintis saulėje nederėtų – pasak specialistų, į gilesnius odos sluoksnius prasiskverbę UV spinduliai skatina net 80,3% raukšlių atsiradimą.

Žinoma, šių odos problemų galima bent iš dalies išvengti – tereikia matuoti laiką, praleidžiamą saulėje. Itin šviesios odos žmonėms ekspertai rekomenduoja saulėje, nepasitepus apsauginiu kremu, praleisti 3 kartus po 10–15 min. per savaitę, tamsesnės odos atstovams šis kiekis gali būti iki 10-ies kartų didesnis. Visgi visą likusį laiką saulės spindulius siūloma patirti tik pasitepus apsauginiu kremu nuo saulės. Nors Lietuvoje ši praktika dar nėra dažna, užsienyje ji vis plinta – tendencija į darbą, į mišką ar kitur išvykti pasitepus apsauginiu kremu atsiranda vis dažniau.

Šiuolaikinės terapinės plazmos technologijos – inovatyvus sprendimas

Dėl šiuolaikinės medicinos pažangos jaunystę ir sveiką odą yra įmanoma išsaugoti suaktyvinant paties organizmo regeneracinius procesus. Tuo pasirūpina dar 1995 m. visame pasaulyje pripažinta Endoret – terapinė plazmos technologija.

Jau virš 20 metų Endoret technologija yra ypač gerai vertinama tarptautinės mokslo bendruomenės. Iš daugybės kitų plazmos technologijų, Endoret plazmos technologija išsiskiria gaunamos plazmos sudėtimi:

  • Endoret plazmoje yra optimali augimo faktorių koncentracija – tai užtikrina maksimalų plazmos veikimą ir puikius odos atsinaujinimo rezultatus;
  • Endoret išgauna grynąją PRP (atskiria plazmą, turtingą ir neturtingą trombocitų) – dėl to pasiekiamas geriausias gydomasis poveikis;
  • Endoret plazmoje nėra leukocitų – dėl to kyla mažesnis skausmas injekavimo metu, mažesnis tinimas po procedūros, oda atsinaujina greičiau.

Patyrus tiesioginių saulės spindulių, kai oda išsausėja, pasidaro plonesnė, šiurkštoka, plazmos procedūros yra ypač efektyvios. Jos skatina odą atsinaujinti, gaminti kolageną, elastiną, hialurono rūgštį, dėl ko oda tampa drėgnesnė, storesnė, skaistesnė.

Procedūrą rekomenduojama atlikti keletą kartų, ir rezultatai bus maksimaliai efektyvūs.

 

Kur kreiptis?

Pasirinkite miestą

Užsisakykite naujienlaiškį