mail() has been disabled

Dažniausios kelių skausmo priežastys ir kaip jas gydyti

Šiltasis metų sezonas – puikus metas pradėti sportuoti, o tiems, kurie jau aktyviai juda, tai šansas pasistengti sportu užsiimti dar dažniau. Vieniems sportas yra efektyvus nepageidaujamo svorio metimo, o kitiems – sveikatingumo gerinimo būdas. Tiek vienu, tiek antru atvejais pasitaiko situacijų, kuomet sportas baigiasi traumomis, kurios turi rimtų pasekmių trumpajam ir ilgajam gyvenimo laikotarpiams.

 

Dažniausios traumos – kelio skausmai

 

Yra daugybė priežasčių, kurios sukelia kelio skausmus.  Kai kurios iš jų yra dažnos ir mažiau sunkios, tuo tarpu kitos – reikalauja daugiau neatidėliotinos medicininės pagalbos. Keliai – kompleksinė kūno dalis, kuriai didelę įtaką daro kasdienė mūsų fizinė veikla, todėl dažniausiai, siekiant išvengti skausmo kelių srityje, pakanka vengti per didelio fizinio krūvio ir riboti fizinę veiklą. Savaime kyla klausimas – kas gi sukelia kelio skausmus?

 

  • Osteoartritas. Žmonės, turintys osteoartritą, gali skųstis simptomais, tokiais kaip judesio netekimas arba kelio lenkimo sunkumai. Dėl sąnarių uždegimo jis gali būti standus ir skausmingas. Šis diskomfortas taip pat gali būti jaučiamas bet kur aplink kelį.

Kitos artrito formos, galinčios sukelti skausmą, yra autoimuninės ligos, tokios kaip raudonoji vilkligė ir reumatoidinis artritas.

 

  • Kremzlės nusidėvėjimas. Ši problema dažna tarp bėgikų ir bėgimo entuziastų. Dažnai ir daug bėgiojant, kelio sąnaryje esančios kremzlės nusidėvi. Kremzlei išnykus, kelio kaulai trinasi vienas į kitą ir sukelia buką skausmą, juntamą už kelio.

 

  • Menisko plyšimas. Meniskas – kremzlinis audinys, esantis abiejose kelio pusėse. Jis gali plyšti dėl netinkamai atliekamų sukamųjų judesių ar pritupiant. Ši trauma gana pavojinga, kadangi iš pradžių, įvykus plyšimui, galite nepajusti visiškai jokių požymių – jie gali atsirasti kiek vėliau.

 

  • Mėšlungis. Jis atsiranda tada, kai raumenys yra per daug įsitempę. Įtampa raumenyse gali atsirasti tuomet, kai raumuo yra apkrautas fizine apkrova, tačiau nėra ištempiamas. Daugelis, kuriems teko patirti mėšlungį, pripažins, jog tai nemalonus reiškinys, sukeliantis nemenką diskomfortą. Jis primena staigius spazmus.

 

Kitos galimos kojų mėšlungio priežastys: dehiratacija, infekcija, kepenų liga, toksinų kiekis kraujyje, nervų problemos. Nėščios moterys taip pat gali patirti kojų mėšlungį. Vienas iš veiksmingesnių būdų atsikratyti šio nemalonaus reiškinio – reguliariai daryti blauzdų tempimus.

 

  • Beikerio cistos. Tai skysčio kišenė, kuri kaupiasi pakinkio pusėje ir sukelia skausmą ir patinimą. Šios cistos iš pradžių gali būti nepastebimos, nes mažos cistos paprastai nesukelia skausmo. Tačiau, cistoms augant, jos gali imti trukdyti aplinkiniams raumenims ar daryti spaudimą sausgyslėms ir nervams, sukeldamos skausmą. Bakerio cistos gali užaugti iki stalo teniso kamuoliuko dydžio. Žmonės, turintys Beikerio cistų, dažnai jaučia spaudimą kelio gale, o tai gali sukelti dilgčiojimo pojūtį, jeigu cista kliudo nervą. Jeigu beikerio cistos yra gydomos, yra pašalinamas visas sukeliamas diskomfortas.

 

Kaip gydyti?

 

Siekiant išvengti aukščiau išvardintų traumų, derėtų reguliariai mankštintis ir daryti raumenų tempimo pratimus. Tokiu atveju galėsite būti tikri, jog raumenys, esantys aplink kelius (blauzdos,  kelių sausgyslės ir t.t.) yra tinkamai ištempiami, mankštinami. Nors mankšta neapsaugos nuo visų įmanomų traumų, tačiau sumažins riziką tokią traumą patirti.

 

Naudokite RICE metodą

 

Siekdami sumažinti nedidelį ar vidutinį skausmą po traumos, galite naudoti RICE metodą:

 

  1. Duoti traumuotai vietai poilsio (angl. Rest);
  2. Uždėti ledo ant kelio (angl. Icing);
  3. Suspausti/apvynioti traumuotą vietą elastiniu tvarsčiu (angl. Compressing);
  4. Pakelti traumuotą koją (angl. Elevating).

 

Daugeliu atveju, šis metodas gali padėti sumažinti simptomus, tokius kaip skausmas ir patinimas.

 

Greitesniam regeneravimui, į pagalbą  – ENDORET® PRGF

 

Šiuolaikinis gyvenimo tempas daugeliui iš mūsų neleidžia po traumos likti namuose kelioms ar keliolikai dienų, todėl dažnai esame priversti pamiršti apie poilsį ir judėjimą po traumos pradėti daug anksčiau nei rekomenduoja gydytojai. Laimei, pažangios medicinos dėka, dabar potrauminis laikotarpis labai sutrumpėja. Čia į pagalbą ateina inovatyvusis ENDORET PRGF gydymas plazmoterapija.

 

Endoret® PRGF yra terapinis įrankis, naudojamas ūminėms minkštų dalių (raumenų, sausgyslių ir raiščių) traumoms, kaulų audiniams ir lėtinėms sąnarių ligoms gydyti. Gydymas ENDORET ® PRGF gali būti taikomas bet kokio amžiaus pacientams. Gydymas dažniausiai yra visiškai neskausmingas, ir nuskausminimas nėra reikalingas.

 

Kaip veikia ENDORET® PRGF?

 

Gydymo metu, iš paciento yra paimamas kraujas, kuris vėliau yra centifuguojamas, atskiriama kraujo plazma ir švirkščiama į gydomas vietas. Ši procedūra yra visiškai saugi, kadangii naudojamas paties žmogaus kraujas.

Plazmoterapija skatina greitesnę ląstelių regeneraciją, o tai garantuoja greitesnį gijimą, mažesnį skausmą, mežesnį uždegimą, neleidžia progresuoti ligai. Ji visiškai nesudėtinga, o rezultatus galima pajausti jau po pirmosios procedūros.

Daugiau apie metodą skaitykite čia: https://biotechpro.lt/pacientui/pacientui-3/

 

Norite daug greičiau pasveikti po traumos ir grįžti į įprastinį savo gyvenimo ritmą? O gal jums diagnozuotas osteoartritas? Išbandykite gydymą plazmoterapija!

Kur kreiptis?

Pasirinkite miestą

Užsisakykite naujienlaiškį