Riebalų raukšlės, susimetančios ties suknelės kraštais, siluetą darkantis pūpsantis pilvas, neproporcingai atsikišę klubai – visa tai didelės dalies moterų kasdienybės detalės, tą kasdienybę nemenkai apkartinančios. Dažnai dėl esamos padėties kaltinama vien mityba ar nepakankamas fizinis aktyvumas, tačiau praktika rodo – šalia to egzistuoja ir kitos, į galvą nė neateinančios, riebalų kaupimosi skirtingose kūno zonose priežastys.
Riebalai ant rankų
Riebalų kaupimosi ant rankų, konkrečiai – ant žąstų, priežastys gali būti kelios. Pirmiausia – toksinai. Šios kenksmingos medžiagos į organizmą dažniausiai patenka prastai maitinantis – pavyzdžiui, laikantis neracionalių dietų ar apsinuodijus; turint žalingų įpročių – vartojant alkoholį, rūkant; naudojant kosmetikos priemones, kuriose daug cheminių medžiagų ir pan. Taip pat, viešojoje erdvėje dažnai diskutuojama apie bisfenolį A – šios toksiškos cheminės medžiagos randama šiuo metu itin populiariuose plastikiniuose buteliuose ar gertuvėse, induose, kuriuose šildomas maistas, net vaikų buteliukuose. Tiesa, bisfenolio A vidutiniškai per dieną gaunamo kiekio neigiamas poveikis vis dar nėra įrodytas.
Kita galima priežastis – žemas testosterono lygis. Nors vadinamas vyrišku, šis hormonas moters organizmui taip pat reikalingas, kadangi yra tiesiogiai susijęs su riebalų pasiskirstymu, raumenų augimu ir jėga. Testosterono sumažėjimą sukelia stresas, dietos, mažas fizinis aktyvumas.
Galiausia, žmogaus kūnas skirtingais amžiaus etapais atrodo skirtingai. Natūralu, kad senstant raumenys silpsta, dažnai atrofuojasi – todėl kūnas glemba. Svarbu suprasti, jog senėjimo – arba lėtesnio atsinaujinimo procesai organizme prasideda toli gražu ne jau sulaukus pensijinio amžiaus.
Riebalai ant nugaros
Dažna priežastis, kodėl riebalų sankaupos matomos ant nugaros – aplink mentes ir pažastis – netinkamai įsisavinami angliavandeniai. Kadangi jie yra pagrindinis energijos šaltinis, dalinai lemiantis tiek raumenų augimo, tiek riebalų deginimo procesus organizme – angliavandenių nauda yra neginčytina. Tačiau taip pat tiesiogiai susijusi su jų vartojimo laiku – pusryčiaujant ir iškart po aktyvios fizinės veiklos organizmas yra pajėgesnis suvartotus angliavandenius įsisavinti tinkamai.
Riebalai ant pilvo
Riebalai ant pilvo pasiskirsto keliais lygmenimis.
Sankaupa kiek žemiau krūtinės būdinga dažnai stresą patiriantiems žmonėms – šioje vietoje papildomi kilogramai kaupiasi dėl kortizolio – streso hormono – išsiskyrimo. Tokie asmenys taip pat dažnai kenčia dėl virškinimo problemų, pilvo pūtimo, nes pamiršta, nespėja pavalgyti arba priešingai – apkrauna savo organizmą greituoju maistu.
Gelbėjimo ratą primenanti riebalų sankaupa dažniausia susiformuoja tiems, kurie dirba sėdimą darbą, o sugrįžę į namus laiką leidžia taip pat pasyviai ir nevengia saldumynų.
Riebalai ant šlaunų
Dažniausia šios problemos priežastis – genai. Tyrimai rodo, jog stambios šlaunys ir apvalūs sėdmenys – klasikinė kriaušės formos figūra – įprastai ne susiformuoja dėl išorinių veiksnių, o yra paveldima. Tiesa, akcentuojama ir teigiama pusė – taip pat tyrimais įrodyta, jog riebalų sankaupos ant šlaunų ir sėdmenų sveikatai kenkia mažiau nei riebalai ant nugaros ar pilvo, nes yra toliau nuo širdies.
Bet kuriuo atveju, suvokus riebalų kaupimosi tam tikroje vietoje priežastį, su šia problema tvarkytis tampa kur kas paprasčiau. Kaip ir atrasti efektyvų pasekmių sprendimo būdą – vienas iš jų – CRYOSLIM® kriolipolizė (krioterapija) – kova su riebalais, pasitelkiant šaltį.